O mě

Velmi mě těší vaše návštěva mých stránek, děkuji. Nejspíše tak máme některé věci společné. Tipuji vztah k přírodě a k Brdům. Také Vám stačí k radosti tak málo? Posadit se na krásné louce, nebo se kochat výhledem do krajiny či usínat pod otevřenou hvězdnou oblohou?

Nemožnost být bez vůně lesa jeho zvuků a energie pramení již z mého dětství a výchovy. K přírodě mě vedli rodiče. Táta byl jeden ze zakladatelů CHKO Slavkovský les, kde strávil většinu svého pracovního života. Pro mnoho dětí vytvářel přes 50 let partu plnou her, poznání, zážitků a letních indiánských táborů. Aktivně jsme se zapojovali do výsadby nových stromů a další pomoci v CHKO a mimo ni. Mamka nám k tomu na táborech skvěle vyvářela a domů se prostě jen tak nechtělo.

Po vojně jsem se ocitl v Příbrami, kde bydlím do dnes. A volba to byla skvělá. Opět mám za rohem krásnou přírodu a oázu klidu. Slavkováč vystřídaly Brdy. V mnohém podobné, v mnohém jiné. Ač jsem do nich začal pronikat ještě před otevřením, nepasuji se rozhodně ke znalci. Stále je co navštěvovat a mapovat. Tato aktivita se projevila ve spolupráci v zakládání a letité tvorbě obsahu jednoho z brdských serverů (OB). Avšak nefér jednání druhého člena, nedodžování dohodnutého, fiktivní vytváření autorů článku (ač je člen redakce jen jedna osoba), stálé hledání „nepřítele“, odvrácení se od původní myšlenky mě navedlo zpět na svou cestu.

Nebojte se, nebudu Vás zahlcovat články všeho druhu a věcmi, kterým třeba ani nerozumím. Ale chci pro sebe a vás, mapovat krásná místa v Brdech s inspirací pro jejich návštěvu. A je to právě i o vás. Máte jedinečnou příležitost se zapojit. Vytvářejte svá místa v Brdech a užívejte si společné výlety do Brd.

Přeji krásné brdské zážitky

Hynek Harvánek