Spolu do Brd na jelení říji 2019

Je to tu, jelení říje! Z pohledu zážitků v přírodě jedno z nej období. Tedy alespoň pro mě. Jste na tom stejně? Tak pojďme spolu do Brd a poslechnout si koncert, který nenahradí žádný audio záznam.

Letos říje započala trochu dříve a vývoj počasí hrozí brzkému ukončení, to se nedá nic dělat. Lze vyrazit k večeru, nebo ráno. Já volím brzké ráno. Užijeme si svítání, nepůjdeme zcela potmě. A později je i prostor pokračovat dále do Brd na dopolední túru.

Termín a lokalita je nahlášena na Lesní správu Obecnice (VLS Hořovice), ještě jednou děkuji za vstřícný přístup.

Kdy a kam vyrazíme?

Datum: sobota  5. 10. 2010 v 5:50, odchod v 6:00. Vyrazím za každého počasí.
Místo srazu:  parkoviště u stadionu v Obecnici.
Registrace: buď na Facebooku stránky, nebo mi jen napište na mapujbrdy@gmail.com.

Co lze očekávat a co ne?

Garantovat mohu, že se projdeme krásnou Brdskou krajinou (i když zahalenou šerem). Cesta do cíle cca 3 km (dle vývoje můžeme popojít dále). Nepočítám cestu zpět. Je možné, že stejně jako loni, někdo vyrazí již do dopoledních Brd (konec mezi 8-9 hod).

Přírodě neporučíme, naštěstí. Nezajistím tak počasí. Pochopitelně co chladnější ráno, tím by měla být říje lepší. Doporučuji tak vhodný oděv. Ideálně ne šustivě, ne odrazivé prvky a výrazné barvy. A co již vůbec nezajistím, zda něco uslyšíme. Tak mě prosím nekamenujte, zda si brzy ráno užijeme „jen“ brdského ticha.

Brát děti?

To je vždy otázka. Osobně doporučuji, potřebují přírodu a podobné zážitky jako sůl. Bylo mi tak 8 let a mám na říji nezapomenutelné zážitky. Rozhodnutí je však čistě na vás.

Stačí si položit tři otázky.
1) Zvládne dítě minimálně ony 3 km po lesní cestě bez přestávky, ať se nezdržujeme, A být ideálně potichu?
2) Zvládne ponurou a tichou atmosféru temného lesa?
3) A co adrenalin při poslechu hřmotného jelena v temném lese? Pro mě jako dítě krásné pocity, ale ne každý to tak musí mít.

Závěrem doporučuji mé straší články a to především o invazi jelena siky a tak postupné decimování našeho krále jelena evropského. Zde další info, třeba video z říje 2018.

Moc se na vás těším. Bude to faj ráno!

Hynek Harvánek

2 komentáře: „Spolu do Brd na jelení říji 2019

    1. Moc se těším, věřím že bude i pro děti silný zážitek. Držme si palce že již nebude po říji. Ale počasí by nám mohlo nahrávat. Tak v sobotu…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *